Öğretmen İller Arası Yer Değiştirme Başvuru ve İlan Tarihleri Açıklandı

Öğretmen yer değiştirme – Öğretmenlerin 2022 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlüğüne bağlı olarak yer değiştirmelerine ilişkin duyuruya göre, öğretmen başvuruları 25-29 Temmuz’da alınıp, atamalar 1 Ağustos’ta ilan edilecek.

Yer değiştirme başvurularında görev yapılan ilde 31 Aralık tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresi aranacak. Bunun yanında;

İstanbul, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkâri, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa ve Van illeri dışında görev yapan öğretmenlerin bu illere yer değiştirme başvurularında üç yıl süre şartı aranmayacak.

Bu kapsamda yapılan başvurularda  atama işlemi, üç yıllık süre şartını taşıyan öğretmenlerin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra atama yapılmayan eğitim kurumları dikkate alınarak tercihler doğrultusunda hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacak.

Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek, eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecek.

Detaylı duyuru Metnine ulaşmak için tıklayınız. 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et