Öğretmen gelir vergisi muafiyeti ile kaç lira kazanacak?

Öğretmen maaşı zamlanıyor. Ek zam, başöğretmenlik, uzman öğretmenlik ve 3600 ek gösterge derken 2022 yılı eğitimciler için iyi bir ücret politikası ile geçecek gibi görünüyor. Öte yandan beklenmedik bir müjde de gelir vergisinden geldi. Tüm memurlara gelir vergisi muafiyeti geldi. Artık çalışan herkesin ücretinin asgari ücrete kadar olan kısmından gelir vergisi alınmayacak. Öğretmen maaşları da asgari ücret kadar olan kısmına kadar gelir vergisine girmeyecek. Peki öğretmen gelir vergisi muafiyeti ile ne kadar kazanacak?

Öğretmen gelir vergisi muafiyeti

Milyonlarca öğretmen önümüzdeki yıl gelecek zamları beklemeye başladı. Gelir vergisi muafiyeti pek beklenmeyen bir gelir kaynağı oldu. Bu konuda açıklama Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan geldi. Yalçın, gelir vergisi muafiyeti ile maaşlarda nasıl bir artış olacağına dair merakları giderdi.

300 TL OLMAYACAK

Kimi kaynaklar bugün Gelir Vergisi muafiyeti ile öğretmen dahil tüm memurların aylık 300 TL ek kazanacağını iddia etti. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, artışın 300 TL olmayacağını söyledi.

Ortada bir çok tablonun kafa karıştırdığını belirten Yalçın, elbette vergi muafiyeti ile birlikte önemli oranda maaş artışı olacağını, ama net hesaplamaların yapılabilmesi için zamların netleşmesi gerektiğini belirtti.

Şu an bir bilgi kirliliği olduğunu belirten Yalçın, bu kirliliğin önüne geçmek için bir hesaplama tablosunun bir an önce yayınlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et