Öğretmen başarı belgesi nedir? Kimlere verilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı son dönemlerde öğretmenlerin başarısı ve mesleki gelişimi için özel çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda çıkan Öğretmenlik Meslek Kanunu bir çok alanda yenilik getirecek. Bu yeniliklerden biri de ‘başarı belgesi’ olacak. Peki öğretmen başarı belgesi nedir?

Öğretmen başarı belgesi ile ilgili ilk açıklama Milli Eğitim Bakanı Özer’den geldi. Öğretmenlerin gerek pandemi yasakları döneminde, gerekse de yasaklar bitimi yüz yüze eğitime geçildiği dönemde büyük fedakarlık yaptığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Özer, bunun ödüllendirileceğini söyledi.

öğretmen başarı belgesi

ÖĞRETMEN BAŞARI BELGESİ VERİLECEK

Milli Eğitim Bakanı Özer pandemi döneminde büyük fedakarlık gösteren öğretmen ve idari personele başarı belgesi gönderildiğini söyledi. Bu belgeler bir teşekkür amacı taşıyacak ve tüm öğretmen kadrosu ile idari personel alacak.

Bakan Özer bu konu ile ilgili açıklamalarında; “Yaklaşık bir buçuk yıllık uzaktan eğitimden sonra tüm sınıf seviyelerinde haftada beş gün yüz yüze eğitime geçebilmek, gerçekten kararlı adımlar ve kurallara titizlikle riayet edilmesini gerektiriyordu. Öğretmenlerimiz, öğrencilerini; öğrencilerimiz, okullarını ve arkadaşlarını özlediler. Büyük bir kavuşma gerçekleşti. Geliştirdiğimiz sistem ile süreci tüm paydaşlarımızla başarılı bir şekilde yönettik.” ifadelerini kullandı.

Bu kapsamdaki başarıyı tüm öğretmenler ile paylaşmak istediklerini belirten Bakan Özer;

“Bakanlık olarak tüm öğretmenlerimiz ve idari personelimize okullarımızın yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri nedeniyle teşekkür etmek için başarı belgesi düzenleyerek ilettik.”

dedi.

Salgın ortamında en güvenli yerlerin okullar olduğu vurgusunu yapan Bakan Özer, okulların en son kapanacak yerler olduğunun altını çizerken, bunun bu noktaya gelmesinde tüm eğitim paydaşlarının fedakarlığının var olduğunu savundu.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et