Öğretmen ataması 2022 ne zaman olacak? Ali Yalçın’dan açıklamalar

Eğitim camiası yeni atama bekliyor. Yüz binlerce öğretmen adayı yeni bir öğretmen ataması için heyecanlı. Bu konuda ilk işaret Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından geçtiğimiz günlerde verilmişti. Tarih belirtmeyen Özer’in açıklamasının ardından öğretmen ataması 2022 ne zaman? sorusuna yanıt aranmaya başladı.

Bugün Isparta 1. No’lu şube toplantısı sırasında konuşan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın da gündem maddesi öğretmen ataması oldu. Öğretmen ataması 2022 için ihtiyaç olduğu üzerinde duran Yalçın, bunun son derece doğal bir talep olduğu vurgusunu yaptı.

Öğretmen ataması 2022

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YERİNE ATAMA

Hala ücretli öğretmenlerin var olmasının öğretmen açığı anlamına geldiğini belirten Yalçın, bunun da atama yolu ile çözülebilecek bir sorun olduğu vurgusunu yaptı.

Yalçın konu ile ilgili açıklamasında;

“Sistemde ücretli öğretmenin varlığı, kadrolu öğretmen açığıdır bir anlamda. Mezunların ücretli olması yerini atanmış olması eğitim sendikası olarak bizim en doğal arzumuzdur. Talebi destekliyoruz.” dedi.

ÖĞRETMEN ATAMASI YENİDEN NE ZAMAN YAPILACAK?

Mahmut Özer bu yıl bir öğretmen ataması olacağını onayladı. Yani atama kesin. Şimdilik sadece vakti bilinmiyor. İlk gelen duyumlar 2022 KPSS sonrası yeni bir atama gelebileceği yönünde. Atama sayısının da 20 bin olması beklentisi mevcut.

Ocak ayında 15 bin öğretmen alan MEB bununla yetinmeyecek. Sadece vakti konusunda şimdilik net bilgi yok.

Önümüzdeki günlerde yeni atama ile ilgili daha çok bilgi gelebilir. Şimdilik alımlarda okul öncesi alımlara ağırlık verileceğine dair bilgiler mevcut. Bir çok okul öncesi eğitim kurumu açılacak ve buralara atamalar yoğun olacak.

ATAMALARI TAKİP ETMEK İSTER MİSİN? TIKLA-TAKİP ET-GELİŞMELERİ KAÇIRMA

Bir Cevap YazınCevabı iptal et