Öğretmen ataması 2021 için rekor başvuru: Son başvuru tarihi ne zaman?

Üniversite eğitimin tamamlayıp ilgili bölümlerden öğretmen olmak için eğitim alanlar her yıl olduğu gibi bu yıl da öğretmen ataması 2021 için uzun zaman bekledi. Bekleyiş geçtiğimiz haftalarda sona erdi ve 20 bin öğretmen ataması için duyuru yapıldı. Ardından başvurular 15 Mart 2021 itibari ile başladı. 2 gün itibari ile rekor başvuru gelmiş durumda.

Başvuruların alınmaya başlamasının ardından öğretmen adayları MEB’e başvurularını yapmaya başladı. Sınava katılmak isteyen adaylar https://ilkatama.meb.gov.tr/ adresinden başvuru yapıyor.

Başvuruların ikinci günü itibari ile kuruma şimdiye kadar 20 binlik atama için toplamda 35 bin başvuru yapılmış durumda. Bu sayının başvurular bitene kadar 200 binleri aşması bekleniyor.

Bu tablo da öğretmen atama sayısının 20 binde bırakılmasının ne kadar yetersiz olduğunu gösteriyor. Ek atama artık bir zorunluluk haline gelmeye başladı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI SON BAŞVURU TARİHİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, 2021 yılı öğretmen ataması için son başvuru tarihi 26 Mart 2021 Cuma günü olacak. Adaylar 26 Mart 2021 saat 23.59’a kadar başvurularını bitirmek zorundalar.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et