Öğretmen atamaları 2022 yılında sürecek mi?

Son yapılan 15 bin öğretmen ataması bitti. Binlerce çiçeği burnunda eğitimci görev başı yaptı. Bu yıl KPSS’nin de yapılacak olması nedeniyle öğretmen alımlarının devamı bekleniyor. Gözler MEB’e şimdiden çevrilmiş durumda. Bu yılın öğretmen atama sayısı bir numaralı merak konusu haline gelmiş durumda. KPSS ÖABT’nin bu yıl çetin geçmesi beklenirken, öğretmen atamaları 2022 için şimdiden gelecek duyuru yakından takip ediliyor.

15 bin atama ile ilgili sürecin sona ermesinin ardından önümüzdeki süreçte neler olacağı şimdiden merak konusu oldu. Kimse bu yıl için 15 bin gibi bir atamanın yeterli olacağını düşünmüyor. Zaten 15 bin duyurusu da 20 bin atamaya gelen tepkiler üzerine öğretmen adaylarını mağdur etmemek için gelmişti. Peki öğretmen atamaları 2022 yılında devam edecek mi?

öğretmen atamaları 2022

YENİ ÖĞRETMEN ATAMALARI 2022 GELECEK Mİ?

Bu yılın ilk görev başı işlemleri yapıldı. Çiçeği burnunda bir çok öğretmen görev başı yaptı. Şimdi beklenen yeni atama olması yönünde.

Bu yıl KPSS ÖABT’nin yapılacağı biliniyor. Fakat sonuç açıklanma süreci düşünüldüğünde 2022 KPSS ile öğretmen atamalarının 2023 yılına kalması olası.

Öte yandan 2023 yılında aday öğretmenlik süreci de yenilenecek. Sınavın kalkması ve mesleki eğitimin gelmesi 2023 yılındaki öğretmen atamalarında süreci tümden değiştirecek.

Süreç değişmeden önce bir alım daha olması beklentisi hakim durumda. Bu nedenle bu yıl bitmeden bir öğretmen ataması daha olması olası.

2022 ÖĞRETMEN ATAMA SAYISI NE KADAR OLACAK?

Ocak sonunda 15 bin öğretmenin ataması yapıldı. Önümüzdeki yaz aylarına kadar bu konuda yeni bir gelişme çok beklenen bir şey değil.

Fakat 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi bir duyuru gelmesine kesin gözü ile bakılıyor. Öğretmen adaylarına 2021 KPSS ile atama yapılması son derece olası görünüyor.

ÖĞRETMEN ATAMALARINI BURAYA TIKLAYARAK TAKİP EDEBİLİRSİN

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et