Öğretmen alımı 2022 için kesinleşti! Yakında geliyor

Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen alımı 2022 takvimi için 15 bin kişinin göreve başlama işlemlerini tamamladı. Ardından gelecek olan yeni öğretmen ataması için bekleyiş yakın zamanda sona erecek gibi görünüyor. Milli Eğitim Bakanı Özer yeni atamanın müjdesini verdi.

Ocak ayında yapılan 15 bin öğretmen atamasının üzerinden 2 ay vakit geçmişken, yüz binlerce öğretmen adayını ilgilendiren yeni bir duyuru yine Bakan Özer tarafından yapıldı. Öğretmenlik mezunları ve formasyon sahipleri merakla öğretmen alımının yapılmasını beklemeye başladı.

Öğretmen alımı 2022

ÖĞRETMEN ALIMI 2022 NE ZAMAN?

Öğretmen alımı için ilk müjde az önce Milli Eğitim Bakanı Özer tarafından verildi. Bakan Özer, yeni öğretmen ataması için harekete geçtiklerini şu ifadelerle duyurdu;

“Öğretmen ataması yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çok fazla gençlerimizi bekletmeden güzel haberleri paylaşırız. Şu an çok detaya girmiyorum ama ‘atama olmayacak’ spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Atama olacak”

Bu sözlere bakılırsa çok fazla bekletmeden lafından anlaşılacağı üzere 2022 KPSS öncesinde bir atama duyurusu daha gelebilir gibi görünüyor.

ATAMA İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ TAKİP İÇİN TIKLA-TAKİPÇİ OL

ÖĞRETMEN ATAMASI YÜKSEK SAYIDA OLMALI

Atama için ilk gelen duyurudan sonra bir çok eğitimci artık yüksek sayıda bir atama beklediğini iletiyor. Sosyal medyada uzun zamandır kampanyalar yapan öğretmen adayları, müjde kelimesine değecek bir sayının gelmesi konusunda bakanlığa taleplerini iletmiş durumdalar. İstenen sayı en az 40 bin.

Fakat bakanlık son yıllarda açıkçası bu beklentiler karşılayamıyor. Bize göre gelecek olan sayı yine 20 bin kadar olacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et