Öğretmen adaylarına müjde: MEB ile YÖK anlaştı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Yükseköğretim Kurumu (YÖK) arasında yer bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma ile öğretmen olmak amacıyla okuyanların meslek bilgilerinin ve yeterliliklerinin arttırılması için yeni bir döneme giriliyor. Girilen bu dönemde öğretmen adayları artık mesleki eğitimlerini YÖK ve MEB işbirliği imkanları ile alacaklar. Öğretmenlik okuyanlar veya bölüm bitirip tezsiz yüksek lisans/formasyon alanlar bu imkanlardan faydalanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen adaylarına verilen müjdeye göre, öğretmen adaylarının mesleğe daha iyi hazırlanması, meslek açısından yeterliliklerinin tamamlanması ve imleri süresince kazandıkları genel kültür, özel alan eğitimi ve öğretmenlik mesleğiyle ilgili bilgi, beceri, tutum ve davranışlarını gerçek bir eğitim öğretim ortamı içinde kullanabilme yeterliği kazanmalarını sağlayacak eğitimlerin artık özel olarak verilmeye başlanacağı belirtildi.

Anlaşma henüz yeni yayınlandı. MEB ve YÖK’ün öğretmen adaylarına yönelik bu işbirliği neler getirecek önümüzdeki dönemde vakıf olacağız.

ÖĞRETMEN ADAYLARI VE ÖĞRETMENLER BU SAYFADA–TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et