Öğrenci affı 2022 yılında çıkacak mı?

Ülkemizde beklenen af şekillerinden biri de öğrenci affı. Üniversite eğitimi devam ederken çeşitli nedenlerle izin verilen süre içerisinde örgün eğitimi tamamlayamamış, bu nedenle üniversite ile ilişkisi kesilmiş öğrencilerin en büyük merak konusu öğrenci affı 2022 yılında çıkacak mı? sorusunun yanıtı.

Son yıllarda öğrenci affı konusuna hükümet ekseriyetle uzak durdu. Konu zaman zaman muhalefet, zaman zaman da MHP tarafından gündeme getirilse de bir şekilde askıda kaldı. Oysa öğrenci affından faydalanarak eğitim gördükleri üniversitelere dönmek isteyen on binlerce kişi olduğu biliniyor.

Öğrenci affı 2022 yılında bekleniyor. Bu yıl özellikle olası bir seçim atmosferi umutları arttıran etken.

Öğrenci affı 2022

ÖĞRENCİ AFFI NE ZAMAN GELİR?

Bu konuda hükümet kanadından herhangi bir beyanat bulunmuyor. Fakat zaman zaman konu TBMM’de gündeme getirilip, cılız bir ses ile kapatılıyor.

Gün itibari ile öğrenci affından faydalanıp üniversitelerine dönmek isteyen çok kişi olduğu biliniyor. Öte yandan ülkemizde ne zaman seçime az bir süre kalsa bu tür detay meselelerin hızlıca çözüldüğü de aşikar.

Tüm bu etmenler bir araya getirildiğinde, 2022 yılının sonlarına doğru bir öğrenci affı beklentisi mevcut değil diyemeyiz.

Önümüzdeki günlerde bu konuda daha çok haber geldikçe Yeni Eğitim olarak sizleri bilgilendireceğiz. Gözler artık YÖK’te.

1 Yorum

  1. Kronik rahatsızlıkları sebebiyle Allah’tan gelen rahatsızlıklar yüzünden okullarından ayrılmak zorunda kalan öğrenci kardeşlerimizinde öncelikli olarak dikkate alınmalarını talep ediyoruz.saygılarımla.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et