ÖĞDER 11. Kısa Film Senaryo Yarışması Başladı

Senaryo yazmak ile ilgilenenler dikkat. Hem yeteneğini göstermek, hem de ödüllü yarışmada kendisini ön plana çıkarabileceğini düşünenler için güzel bir yarışma duyurusu yapıldı. ÖĞDER 11.Kısa Film Senaryo Yarışması başladı. Bu yılın teması ‘engelli olmak’.

Her yıl farklı konularda ve temalarda yarışmalar yapan ÖĞDER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) 11. Kez kısa film üzerine senaryo yarışması başlattı. Bu yıl tema bir hayli anlamlı. Engelli kardeşlerimizin seçildiği bu yılın teması bir hayli anlamlı.  Dernek Başkanı  Hamdi SÜRÜCÜ bu yılın teması ile empatiyi geliştirmek istediklerini söylerken;  ‘Herkes aynı zamanda engelli adayıdır bu yüzden toplum olarak bu konuda engellilerin dertleriyle hemhal olmak onlara destek vermek için empati sağlayacağımız en güçlü yol sinemadır.’ ifadelerini kullandı.

ÖĞDER 11. Kısa Film Senaryo Yarışması

ÖĞDER 11.KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI BAŞLADI

Bu amaçla başvuruların alınmaya başladığını da bildiren Sürücü, bu yarışmada ödül alacak senaryoların aynı zamanda kitaplaştırılacağını da aktardı.

Yarışmada;

  • Engelli bireylerin günlük hayatlarındaki problemleri
  • Toplumun engelli bireylere bakışı
  • Engelli ve engelli olmayan bireylerin arkadaşlığı gibi konular işlenebilecek.

NASIL BAŞVURULUR?

Yarışmaya başvuracaklar 22 Ekim 2022 tarihine kadar senaryolarını gönderebilecekler. Başvurular için geniş bilgiye;

http://www.ogder.org/kisafilm.aspx

web sitesinden ulaşabilirsiniz.

ÖĞDER KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

ÖĞDER tarafından verilen bilgiye göre;

Jüri, yarışma konusuna uygun olarak en etkili ve özgün hikayeye sahip, prodüksiyon açısından uygulanabilir özellikte olan 3 senaryo seçecektir.

Ayrıca ;

1. ye, 7000 TL, Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Aboneliği ve 1.lik Sertifikası,

2. ye, 5000 TL,   Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Aboneliği ve 2.lik Sertifikası

3. ye, 3000 TL,   Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Aboneliği ve 3.lük Sertifikası

2 adet Mansiyon ödülü verilecektir. Her bir mansiyon ödülü kazanana da 2000 TL, Milli Şuur Dergisi 1 Yıllık Aboneliği ve Mansiyon sertifikası verilecektir.

Dereceye giren senaryolardan bir veya bir kaçı ÖĞ-DER tarafından filme çekilebilir veya çektirilebilir. Ayrıca yarışmaya gönderilen senaryolardan yayınlanmaya değer görülenleri bir araya getirilerek kitaplaştırılacaktır.

Ödül kazandığı halde ödül törenine gelmeyen yarışmacılara ödül verilmez. Eğer geçerli bir mazeret sunarak yerine birini vekil olarak yollarsa ödül almaya hak kazanır.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et