ÖBA’ya katılmayanın ek dersi kesilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlerin mesleki gelişim süreçlerine bir hayli değer verdiği biliniyor. Bu amaçla ara tatilde öğretmenlere uzaktan eğitim ile mesleki eğitim çalıştayı düzenlemişti. Bakanlık bugün yaptığı açıklamada uzaktan eğitim çalışmalarına katılmayanın ek dersi ile ilgili yazı yayınladı. Peki ÖBA’ya katılmayanın ek dersi kesilecek mi?

11-15 Nisan arasında öğretmenlerin her zamanki eğitimleri ÖBA üzerinden aktarıldı. Pandemi döneminde ortaya çıkan ÖBA, uzun ismi ile Öğretmen Bilişim Ağı, uzaktan eğitim ile mesleki çalışmaların ve pek tabi ki seminerlerin yapıldığı yer. Fakat buraya katılmayan öğretmenlerin daha önceleri ek dersi kesilmiyordu. MEB ilk kez karar aldı ve ÖBA’ya katılmayanın ek dersi kesilir dedi.

ÖBA’YA GİRMEYENE EK DERS YOK

MEB tarafından yapılan duyuruya göre 11-15 Nisan arasındaki ara tatilde ÖBA üzerinden mesleki eğitimlerine katılmayan öğretmenlerin ek dersi kesilecek.

11-15 Nisan arasında yapılan çalışmalarda ÖBA’dan sadece 1 eğitime bile girmemiş öğretmenlerin 15 saatlik ek ders ücretleri verilmeyecek.

Konu ile ilgili MEB’in kararı şu şekilde;

ÖBA'ya katılmayanın ek dersi kesilecek

Bir Cevap YazınCevabı iptal et