Nisan semineri uzaktan mı? açıklandı

Nisan semineri ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den açıklama geldi. Ara tatilin yapılacağı Nisan ayında öğretmenler bir kez daha seminer dönemi yaşayacaklar. Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi açısından son derece önemli olan bu organizasyon pandeminin başından beri online yapılıyordu.

Nisan semineri uzaktan mı? olacak sorusuna Milli Eğitim Bakanı Özer yanıt verdi. Milyonlarca öğretmeni ilgilendiren açıklamasında Özer, Nisan ara tatilindeki seminerlerin bir kez daha online, yani uzaktan olacağını söyledi.

Nisan semineri

BİR KEZ DAHA ÖBA’DAN

Milli Eğitim Bakanı’nın açıklamalarına göre bir sonraki seminer yine sömestrda olduğu gibi ÖBA, yani Öğretmen Bilişim Ağı üzerinden olacak. Konu ile ilgili açıklamasında Bakan Özer;

“11 -15 Nisan tarihleri arasında yapılacak seminerlerde öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin okula gitme zorunluluğunu kaldırıyoruz. Öğretmenlerin gelişimi için Öğretmen Bilişim Ağı oluşturduk, o eğitimlere Türkiye’nin istedikleri yerden girip eğitimleri tamamladıkları zaman hiç bir sorunları olmayacak” dedi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et