Nisan ara tatili ne zaman? Öne çekilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı bir süredir ara tatil uygulamasını başarılı biçimde uyguluyor. İkinci dönemin ardından ilk ara tatil nisan ara tatili olacak. Öğretmenlerin ve öğrencilerin dinlenme imkanı bulacağı, bir çok öğrencinin kendisine vakit ayırması için tasarlanan ikinci dönem ara tatili yaklaşıyor. Peki nisan ara tatili ne zaman? Öne çekilebilir mi?

Ara tatil uygulaması geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından getirildi. Amaç öğrenci ve öğretmenlerin yoğun okul temposunda bir nefes alma imkanı bulmasıydı. Fakat ilk uygulamalarında araya pandemi girince süreç biraz değişik ilerledi.

Nisan ara tatili

NİSAN ARA TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu yıl takvimin düzgünce işlemesi nedeniyle ara tatil tarihleri daha büyük merak konusu olmuş durumda. Bakanlık tarafından daha önce duyurulan takvime göre;

11 Nisan 2022’de başlayacak olan ara tatil, 18 Nisan 2022’de sona erecek. 18 Nisan Pazartesi günü okullar kaldığı yerden devam edecek.

Ara tatilin bu yıl Ramazan Ayı’na denk geliyor olması öğrencileri ve öğretmenleri sevindiren bir unsur.

İKİNCİ DÖNEM ARA TATİL ÖNE ÇEKİLİR Mİ?

Bu yıl Ramazan Bayramı 2 Mayıs 2022 tarihinde başlıyor. Ara tatil ise 18 Nisan’da bitiyor. Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olma ihtimali de mevcut. Hal böyle olunca iki uzun tatil arası az bir vakit eğitim için kalıyor.

Haliyle önümüzdeki süreçte ara tatilin geriye alınması söz konusu olabilir.

Fakat şimdilik bu konuda hiç bir resmi açıklama veya bilgi söz konusu değil. Önümüzdeki günlerde sizleri bu konuda bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et