Müdürler ve Müdür Yardımcıları kapanmada ek ders alacaklar mı?

Türkiye’de faaliyet gösteren okullar ve okul personelleri de 29 Nisan 2021’de başlayan tam kapanma sürecine dahil oldular. Daha önce başlayan kısmi kapanma sürecinde anaokulları, kreşler, 8 ve 12. sınıflar okula gitmeye devam etmiş ve bu nedenle bir çok öğretmen ile okul yöneticisi okullara gitmişti. Tam kapanmada ise okullar kapılarını tümden kapattı. MEB yaptığı açıklamada müdür ve müdür yardımcıları başta olmak üzere okul yönetiminin de kapanmaya dahil olacağını açıkladı.

Tam kapanmada okula gitmeyecek olan müdürler ve müdür yardımcıları da ek ders ücreti alacaklar mı? sorusu gündeme geldi. Endişelere dair açıklama Milli Eğitim Bakanlığı‘ndan geldi. Bakanlık öğretmenlerin yanında okul yöneticilerinin de ek ders ücretleri ile ilgili bilgi verdi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI AÇIKLADI

Bakanlık tarafından yapılan son açıklamaya göre, öğretmenler gibi, okul yöneticileri de kapanma sürecinde ek ders ücretleri alacaklar. Bu süreçte müdürler ve müdür yardımcıları önceden olduğu gibi tavandan ücret almaya devam edecekler.

Konuya dair bakanlık açıklaması;

Bilindiği üzere salgını önleme amacıyla alınan tedbirler kapsamında tam kapanmanın uygulanacağı 29 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında eğitim öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla yürütülmesi ve bu süreçte yönetici ve öğretmenlerin okulda bulunmamaları öngörülmüştür. Bu süreçte eğitim kurumu yöneticileri, acil ve zorunlu durumlar haricinde görev yerlerine gitmeyecek, uhdelerinde bulunan görevleri uzaktan çalışma kapsamında yerine getirecek ve bu görevleri karşılığında İlgili mevzuatında kendileri için öngörülen ders niteliğinde yönetim görevi karşılığı ek ders ücretinden yararlandırılacaktır.

şeklinde oldu.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et