MSÜ sınavına kaç kişi başvurdu? kaç kişi girdi?

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim alarak askeri öğrenci olmak isteyenleri ilgilendiren önemli sınav için artık son saatler. MSÜ sınavı 2022 yılında 27 Mart Pazar günü ÖSYM tarafından yapılacak. Peki MSÜ sınavına kaç kişi başvurdu? MSÜ sınavına kaç kişi girdi?

MSÜ sınavına kaç kişi girdi? sorusu sınavın ardından büyük merak konusu oldu. Milli Savunma Üniversitesi tarafından her yıl yapılan bu sınava askeri öğrenci olmak için milyonlarca kişi katılıyor. Adaylar bu sınavın ardından ÖSYM’nin düzenlediği YKS’ye de katılacaklar.

MSÜ SINAVINA KAÇ KİŞİ BAŞVURDU 2022?

Milli Savunma Üniversitesi 2022 sınavı başvuru sayısı gün itibari ile verilen verilere göre 400 bin civarı aday sınav için başvuru yaptı. Bu da sınav esnasındaki rekabeti gözler önüne seren bir başka konu.

MSÜ SINAVINA KAÇ KİŞİ GİRDİ?

27 Mart Pazar günü öğle saatlerinde düzenlenecek olan sınava giren sayısı henüz belirsiz. Fakat tahminlere göre 350 bin adayın sınava katılım yapması bekleniyor.

MSÜ sınavına kaç kişi başvurdu? kaç kişi girdi?

Bu adayların bir çoğu YKS sınavına da girecek. Bu nedenle bu yıl da zorlu bir süreç insanları bekliyor.

Son iki yıldır adayların en çok tercih ettiği sınavlardan biri MSÜ olmuştu. Geçen yıl sınava 451 bin aday başvurmuştu. Bu yıl başvuruda ve girecek aday sayısındaki düşüş dikkatleri çekiyor.

MSÜ SINAVI 2022 NE ZAMAN?

Milli Savunma Üniversitesi tarafından ÖSYM’ye yaptırılan sınav 27 Mart Pazar günü, belirlenen sınav merkezlerinde eş zamanlı olarak, saat 10:15’te yapılacak.  Sınav 3 saat sürecek. Adaylara 120 soru soru sorulacak.

Sınavda başarılı öğrenciler MSÜ bünyesinde eğitim görmek için bir adım daha atmış olacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et