Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı önlemleri neler olacak? Sınavda maske zorunlu mu?

ÖSYM tarafından bugün yapılan açıklamaya göre askeri okullara girmek isteyen lise mezunu adaylar için açılan MSÜ sınavı 4 Nisan 2021’de yapılacak. Milli Savunma Üniversitesi’ne girmek için ter dökecek adaylar ÖSYM tarafından yapılacak sınava 4 Nisan Pazar günü saat 10.00’da girecek. Adaylara 120 soru sorulacak bu sınavda toplam sınav süresi 135 dakika olacak.

2021 MSÜ sınavı geçtiğimiz yıl olduğu gibi pandemi önlemleri çerçevesinde yapılacak. Ülkemizde gün gün artan Korona vaka sayısı tedbirleri zorunlu hale getirmiş durumda. ÖSYM’nin ilk önceliği sınavdaki yayılma riskini azaltıp, başarı ile sınavın sonunu getirebilmek.

MSÜ SINAV ÖNLEMLERİ NELER OLACAK?

Pandemi tedbirleri kapsamında bugünden itibaren MSÜ sınavlarının yapılacağı okullarda detaylı temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yapılacak. Adaylar sınava girdikleri salonu temiz ve arındırılmış bulacak.

Sınava gireceklere bina girişinde maske ve dezenfektan verilecek. Sınav görevlilerine ek olarak eldiven ve siperlik verilecek.

Sınav günü HES Kodu’na göre riskli durumda olduğu bildirilen adaylar herkesten ayrı bir salonda sınava alınacak.

Adaylar ve görevliler sokağa çıkma yasağından muaf olacaklar.

MSÜ SINAVINDA MASKE ZORUNLU MU?

Sınav esnasında maskesini çıkarmak isteyen adaylar konusunda insiyatif sınav görevlilerinde olacak. Geçtiğimiz yıl çoğu sınavda bu izin verildi. Fakat virüsün mutasyon geçirmiş olması ve bu yıl daha çok vaka bulunması bu konuda şüpheleri beraberinde getiriyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et