Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ÖBA uyarısı

Öğretmen Bilişim Ağı geçtiğimiz aylarda devreye alındıktan itibaren öğretmenlerin başucu kılavuzlarından biri oldu. Seminer, eğitim gibi öğretmenlere yönelik bir çok aktivitenin ÖBA’ya taşınmasının ardından son olarak Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik için başvuru yapmış olan deneyimli öğretmenlerin bu unvanları alabilmeleri için ÖBA üzerinden eğitim videoları izlemesi zorunlu kılındı.

ÖBA üzerinden uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için video izlemek gerekiyor. Bu eğitimleri alanlar önümüzdeki haftalarda daha çok maaş, daha çok tazminat ve muhtemelen daha çok emekli maaşı için bu unvanlar için sınava girecekler. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı önemli bir konuda uyarı yaptı.

ÖBA

ÖĞRETMENLERİN HIZLI İLERLETTİKLERİ DUYULDU

ÖBA üzerinden bu videoları arka plandan oynatan, hızlı ilerleten öğretmenlerin olduğu bilgisi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün gelen duyuruda verildi. Bu konuda duyum aldıklarını ifade eden Milli Eğitim Bakanlığı, bunun kesinlikle olmaması gerektiğini vurguladı.

Konu ile ilgili bir mesaj yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı;

İyi akşamlar değerli Öğretmen arkadaşlar; kariyer basamakları ile ilgili videoların izlenmesi konusunda; bazı programların ,otomatik oynatma, hızlı oynatma, arka planda oynatma gibi durumlar ile izlenmeden oynatıldığı tespit edilerek konu ile ilgili daha sonra yaşanabilecek mağduriyetlerin oluşmaması için gerekli duyurunun yapılması ve MEBBİS üzerinden konunun incelenmesi talep edilmiştir . Konu ile ilgili videoların istenilen şekilde izlenmesi konusunu bilgilerinize sunar iyi tatiller, iyi dersler dilerim.

dedi ve öğretmenlerin kesinlikle ÖBA’daki bu videoları ve eğitimleri alması gerektiğini hatırlattı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et