Milli Eğitim Bakanlığı 260 personel daha alacak

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı için harekete geçti. Kurumdan bugün gelen açıklamada, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM) bünyesine fizyoterapist alınacağı söylendi. Milli Eğitim Bakanlığı‘ndan gelen duyuruda alımlar için 260 kişilik kadro tahsisi yapıldığı belirtildi.

Alımların ne zaman başlayacağı şimdilik belirsiz. Fakat KPSS puanı ile yapılması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ildeki tüm Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM) bünyesinde en az 1 fizyoterapist bulunacağını söyledi. Böylece alımların 81 ilde olacağı kesinleşti. Milli Eğitim Bakanlığı fizyoterapist alımı tarihi netleştiğinde sizlere duyuracağız;

ALIMDAN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA-TAKİP ET

Konu ile ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer;

“Tüm birimlerimizdeki kadrolarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda özel eğitim ve rehabilitasyon desteğine ihtiyaç duyan öğrenci ve vatandaşlarımızın değerlendirildiği, tanılamanın yapıldığı ve bireysel eğitim planlamalarının belirlendiği RAM’larda ilk kez fizyoterapist desteği de sağlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 260 yeni fizyoterapist kadrosu ihdas edildi. 81 ilimizde 256 RAM hizmet veriyor. Her bir RAM’da en az bir fizyoterapist hizmet vermeye başlayacak. Böylece RAM’larda öğrenci ve vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerin kalitesi de artmış olacak. Desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. “ dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et