Milli Eğitim Bakanı’ndan: “Okullar ne zaman açılacak?” sorusuna yanıt

Telafi Eğitimi devam ediyor. Milyonlarca öğrenci pandemi dönemi nedeniyle yaşadıkları eğitim kayıplarını bu dönemde telafi edebiliyor. Öte yandan okulların önümüzdeki dönem yüz yüze açılma ihtimalinin çok yüksek olması öğrencilerin; “Okullar ne zaman açılacak” sorusunu sormasına neden oluyor. Konu ile ilgili çok önemli bir açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi.

Telafi Eğitiminin 81 ilde devam ettiğini aktaran ve bu kapsamda aktivite ve etkinliklerden bahseden Bakan Selçuk, bu sürecin öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmasına bir hayli katkı sağladığına da sözlerine ekledi.

Telafide Ben de Varım etkinlikleri kapsamında sadece derslerin değil, okçuluk, satranç, dart gibi bir çok aktivitenin olduğuna işaret eden Bakan Selçuk, eğitimlerin sürdüğünü ve öğrencilerin diledikleri vakit eğitimlere katılabileceğini söyledi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Kendisine yöneltilen okulların açılma tarihi sorusuna da yanıt veren Bakan Selçuk; “Türkiye’nin şu anda, şu aşamada okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lazım.” ifadeleri ile durumun ciddiyetine dikkat çekti.

Okulları 6 Eylül’de açmayı planladıklarını söyleyen Bakan Selçuk, bu noktada tüm halkın üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesini istedi.

Bakan Selçuk sözlerini; “Okulları açacağız. Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.” ifadeleri ile tamamladı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et