Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Hibrit Eğitim olacak! Hibrit Eğitim nedir?

Pandemi döneminde önemli bir değişime uğrayan eğitim, pandemi sonrası için hazırlanmaya başladı. Virüs süreci eğitim camiasına teknoloji ile eğitimi birleştirme açısından öğretici bir süreç oldu. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı virüs sonrası sürece hazırlık yapmaya başladı. Konu ile ilgili bugün Bakan Ziya Selçuk’tan açıklama geldi.

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin gelecekte de bir numaralı eğitim yolu olacağını, fakat yüz yüze eğitimin artık Hibrit Eğitim ile destekleneceğini söyledi. Bunun üzerine insanların akıllarına Hibrit Eğitim nedir? sorusu geldi.

HİBRİT EĞİTİM NEDİR?

Hibrit Eğitim, karışık eğitim modeline verilen isimdir. Bu modelde online, yani internet üzerinden eğitim ile klasik eğitim modeli olan yüz yüze eğitim birleştirilir.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim camiası artık teknoloji ile eğitimi birleştirmek istiyor. Özellikle artık artan nüfus ve binalarda eğitim olanaklarının nüfusa yetmemesi bu noktada yapılacak atılımın motivasyonu olarak karşımıza çıkıyor.

HİBRİT EĞİTİM MODELİ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et