Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den öğretmenlere zorunlu aşı açıklaması

Kamuoyunda ve sosyal medyada bir süredir elden ele öğretmenlere aşı zorunluluğu iddiası dolaşıyor. Öğretmenlere aşı zorunlu mu? sorusu, aşı olmak istemeyen öğretmenlerimizin bir numaralı sorusu haline geldi. İddialar dilden dile yayılınca Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ağırlayan Mahmut Özer, öğretmenlere zorunlu aşı ile ilgili iddialara yanıt verdi. Özer, bu şekilde bir iddianın doğru olmadığını söyledi.

ÖĞRETMENLERE AŞI ZORUNLU DEĞİL

Konuya dair Mahmut Özer’in resmi açıklaması Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Özer’e bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu belirten Geylan;

 Bugün Milli Eğitim Bakanı sayın Mahmut Özer’i ziyaretimde, Sağlık Bakanı Sayın @drfahrettinkoca’nın beyanları neticesinde öğretmenlerin zorunlu aşılanacağı söylentilerini paylaştım. Öncelikle böyle bir durumun söz konusu olmayacağı bilinmelidir. Ancak diğer yandan eğitim çalışanları, servis şoförleri, kantin görevlilerinin de sağlık durumunun yakın şekilde takip edilmesi ve okuldaki tedbirlerin en üst düzeyde alınması elzemdir. Sayın Bakandan aldığım intibanın da bu yönde olduğunu ifade etmek isterim.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et