Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den öğrencilere ve velilere müjde

Yeni Şafak Gazetesi’nden Mehmet Acet, bu sabah Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile bir araya geldi. Eğitim gündeminin bir hayli yoğun olduğu bu günlerde Mahmut Özer’e birbirinden kritik sorular soran Acet, bakan ile yaptığı görüşmeyi köşe yazısına taşıdı. Gözler özellikle son günlerde ‘kitapların bedava dağıtılmayacağı’ iddiaları üzerine Bakan Özer’in açıklamalarındaydı.

OKULLAR KAPANACAK MI?

Mahmut Özer ile buluşunca akıllara gelen ilk soruyu kendisine yönelten Acer, okulların durumunun ne olacağını sordu. Özer buna cevap olarak;

“B ve C planımız yok. Koşullar değişir, önlemler değişir, saatler değişir ama okullar açık kalır. Milli Eğitim sistemi içerisinde 57 bin 108’i devlet okulu olmak üzere, toplam 71 bin 320 tane okul, 850 bin sınıf bulunuyor. Cuma günü itibarıyla 4025 sınıf kapalı iken, 10 günlük karantina sürecinden dönenlerin etkisiyle kapalı olan sınıf sayısı şu an için 2225’e gerilemiş durumda.”

YARDIMCI KİTAPLAR DA ÜCRETSİZ OLACAK

Bakan Özer, son gülerde ortaya atılan ‘ders kitapları ücretsiz olacak’ iddiasına yanıt gibi cevap verdi. Ak Parti iktidarının en güzel hizmetlerinden birinin ücretsiz ders kitapları olduğunu söyleyen Özer, müjde vererek yeni dönemde yardımcı ders kitaplarının da ücretsiz olacağını söyledi.

Ders kitapları ücretli mi olacak? Açıklama geldi

Mahmut Özer ayrıca MEB’in yardımcı kitaplarının özel okullarda bile en çok tercih edilenler arasına girdiğini vurguladı.

Bakan Özer yeni dönemde ayrıca okul öncesi eğitim seferberliği başlayacağını ve 3 bin kadar yeni anaokulunun geleceğini belirtti. Fırsat eşitliği vurgusu yapan Bakan Özer, Toplamda 2784 olan ‘ana okul’ sayısına bir yıl içerisinde 3 bin tane yenisi eklenecek.

 

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et