Memur-Sen’den 3600 ek gösterge açıklaması: “Herkese gelmeli”

Kamuda 3600 ek gösterge heyecanı yaşanıyor. Memur-Sen’in büyük uğraşları sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları ile gelecek olan 3600 ek göstergede iktidarın çalışmaları devam ediyor. Şimdilik öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi kadrosu için düşünülen ek göstergenin memurların tamamını kapsaması için büyük bir talep var. Memur-Sen de bugün bu konuya değindi.

3600ek gösterge açıklaması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan geldi. Yalçın, bu konuda memurlar arasında ayrım olmaması gerektiğini savundu.

HERKESE GETİRELİM

Eskişehir’de konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın;

“Biz istiyoruz ki tüm kamu görevlilerini ek gösterge sistematiğindeki omurga bozukluklarının tamamını düzeltecek şekilde toparlayalım ve genel bir memnuniyete vesile olalım.” ifadeleri ile duruma dikkat çekti.

Sözlerinin devamında Yalçın; “3600 ek gösterge, bizim 6 toplu sözleşmedir masaya taşıdığımız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde 4 meslek grubu üzerinde ve yöneticiler boyutunda 5 alanını kapsayacak şekilde cümle kurduğu bir alanken, bu toplu sözleşme masasında biz bunu masada karara dönüştürdük. Çalışma Bakanımızla beraber masada 2022 yılı içerisinde 3600 ek gösterge ve ek göstergelerin çalışılarak tamamlanması ve karara dönüştürülüp hayata geçirilmesi konusunda çalışma yapılmasını kararlaştırdık. Bu yıl bu iş bitecek. Biz istiyoruz ki tüm kamu görevlilerini ek gösterge sistematiğindeki omurga bozukluklarının tamamını düzeltecek şekilde toparlayalım ve genel bir memnuniyete vesile olalım.” dedi.

OCAK’TA MECLİSTE

Öte yandan 3600 ek gösterge ile ilgili önemli adımlar 2022 Ocak itibari ile TBMM bünyesinde atılacak. Ocak ayında gözler artık başta öğretmen kadrosu için bir çok memurun alacağı 3600 ek göstergede olacak.

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et