Memur-Sen: “Memura zam teklifi yenilenmeli”

Öğretmen kadrosu dahil milyonlarca memur için kritik günler yaşanıyor. 6. Dönem Toplu Sözleşme pazarlıkları sürüyor. Memur-Sen ilk teklifi verdikten sonra hükümetten karşı teklif geldi. Hükümet, Memur-Sen’in teklifine göre çok düşük bir teklif sundu. Hal böyle olunca memura zam teklifi Memur-Sen tarafından kabul görmedi. Öğretmenleri de ilgilendiren bu kritik dönemde gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Bugün bir yazılı açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memura zam teklifinin yetersiz olduğunu yinelerken, hükümetten yeni bir teklif beklediklerini ifade etti.

EYLEM YAPILACAK

Memur-Sen olarak eylem kararı aldıklarını da belirten Ali Yalçın, hükümetin sunduğu ilk teklifin beklentileri karşılamaktan bir hayli uzak olduğunu aktarırken, müzakerelerin başlaması için yeni teklifin sunulmasının şart olduğunu belirtti.

Öte yandan 34 il başkanı ile toplanan Memur-Sen, eylem kararını şu sözlerle duyurdu;

“12 Ağustos’ta kamu işvereni tarafından sunulan teklifi kabul etmiyor, ‘en kısa sürede’ ve ‘müzakeresi yetişebilecek’ nitelikte, ‘yeni, makul, adil ve müzakere etmeyi gerektirecek’ teklif bekliyoruz. Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızın görüşme ve müzakerelerde de ifade ettiği şekilde bürokrasinin, siyasetin ve kurumların kamu görevlilerinin emeğine değer verme noktasında özel bir gayret göstermesi gerektiğini bir kez daha tekrar ediyoruz. Bu tespit ve kararların yanında, kamu işvereninin tekliflerimize olumlu bakış üretmesine ve imzaya davet içeren teklifler getirmesine katkı sunmak, sürece olumlu katkı sağlamak ve kamuoyunun konuya dair farkındalığını artırmak, makul olan tekliflerimizin kabulü için demokratik hakkımızı kullanmak amacıyla 19 Ağustos saat 18.00’de Ankara’da eylem yapılması, süreç içerisinde atılacak olumlu adımlara göre de yeniden değerlendirme yapması.”

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et