Memur-Sen : 3600 ek gösterge listesi yalan

3600 ek gösterge konusunda gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Eğitimcilerin de alacağı 3600 ek gösterge tüm memurlar tarafından merak ediliyor. Özellikle sadece polis, din görevlisi, öğretmen ve hemşirelere verileceğinin bilinmesi 3600 ek gösterge kapsamı ile ilgili soru işaretleri oluşturuyor. Önceki gün sosyal medyada elden ele bir 3600 ek gösterge listesi taslağı gezdi. Bu taslak konusunda açıklama Memur-Sen’den geldi.

Dün sosyal medyada Çalışma Bakanlığı’na ait olduğu iddia edilen 3600 ek gösterge listesi elden ele yayınlandı. Listede bir çok farklı memur kadrosuna da 3600 ek gösterge verilebileceği yazıyordu. Bunun bir yalandan ibaret olduğunu söyleyen Memur-Sen, tek yetkilinin kendileri olduğunu, başka kurumlardan gelen iddialara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

ÖYLE BİR LİSTE YOK

Önceki gün sosyal medyada elden ele gezen liste ve taslağın yalan olduğunu söyleyen Memur-Sen;

“”Ancak kamuoyunda, unvanlar da zikredilmek suretiyle bilgi kirliliğine neden olan sözde taslak çalışmaların yer aldığı paylaşımlar yapılmaktadır. Bilinmelidir ki; 3600 ek gösterge dahil kamu görevlilerini ilgilendiren her konunun asli öznesi ve tek yetkili tarafı Memur-Sen’dir. Ek göstergelere ilişkin komisyon çalışmalarının gerçekleşeceği bu süreçte, Memur-Sen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamalar haricindeki sözde taslaklara, gerçek dışı beyanlara ve haberlere itibar edilmemesini önemle belirtir, kamu görevlilerimizin bilgisine sunarız.” diyerek söz konusu taslağın kesinlikle gerçek olmadığının altını çizdi ve bu konuda kendilerinden veya Çalışma Bakanlığı’ndan duyuru gelmedikçe hiç bir açıklamaya itibar edilmemesi gerektiğini hatırlattı.

Memur-Sen

Bir Cevap YazınCevabı iptal et