MEB’ten çocuklara büyük hizmet: Erişime açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın bilim eğitimi konusunda çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bugün bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, 114 sayfadan oluşan bir e-kitabı ücretsiz olarak öğrencilerin erişimine açtıklarını belirtti. Evde eğitim paketi’ içerisinde Bilim Kaşifleri’ adlı e-kitabı ücretsiz sunan MEB, bu sayede öğrencilerin bilime olan merakını arttırmayı hedefliyor.

Kitap içerisinde çocukların merakını çekecek;  “Yapay zeka düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Sesleri görebilir miyiz?” gibi soruların yanıtları bulunuyor. Kitap çocukların aklındaki sorulara yanıtlar veriyor ve merak celp ediyor.

ZİYA SELÇUK’TAN ÇAĞRI

Söz konusu e-kitap için açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Selçuk;

“Ev ortamında geçen bugünlerde gençlerimizin ve çocuklarımızın merak duyarak, keyif alarak takip edecekleri yepyeni bir içerik daha hazırladık.” ifadelerini kullanan Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“Bilim Kaşifleri adlı e-kitap çalışmamız, öğrencilerimin farklı sorularla yeni bilgilere ulaşmalarına rehberlik edecek. Geleceğin bilim insanlarını bu uçsuz bucaksız bilgi okyanusunda unutamayacakları bir yolculuk bekliyor. Her biri farklı alanlardan ilginç sorularla dolu içerikte meraklı kaşiflerimiz, zaman zaman siz velilerimizi de yanlarında görmek isteyebilirler. Bu yolculuğa gençlerimiz ve çocuklarımızla birlikte sizleri de bekliyoruz.”

Bir Cevap YazınCevabı iptal et