MEB’in bilgi yarışması başlıyor: Hediyesi tablet

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim-öğretimin desteklenmesi ve gençlerin daha iyi yetişmesi için sık sık etkinlikler yapılıyor. Bu etkinliklerden bir diğeri yakın zamanda başlıyor. MAVİ DÜŞÜN adlı bilgi yarışması, MEB destekli olarak ve ilk 3 sıraya çeşitli hediyeler verilecek şekilde yapılacak. Yarışma pandemi koşulları nedeniyle online olarak, yani internetten yapılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile DenizTemiz Derneği/TURMEPA işbirliği ile yapılacak olan Bilgi Yarışması  1 –  8 – 15 Nisan olmak üzere üç ayrı tarihte düzenlenecek. Her yarışma ayrı ayrı olacak. Yarışmalarda ilk 3 sırayı alanlara şu ödüller verilecek;

Yarışmanın birincisine: Tablet, akıllı kulaklık, bez çanta, termos, TÜRMEPA Eğitim Seti
Yarışmanın ikincisine: Deneysel bilim seti, uygulama atölyesi, bez çanta, termos, TÜRMEPA Eğitim Seti
Yarışmanın üçüncüsüne: Bez çanta, termos, kupa, defter, kalem, TÜRMEPA Eğitim Seti

YARIŞMANIN DETAYLARI

Yarışmada 20 soru sorulacak.

Yarışmada sorulacak sorular, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü youtube kanalında yayınlanacak olan “Sıfır Atık”, “Küresel İklim Değişikliği” ve “Denizlerin Önemi” isimli eğitim videolarında yer alacak konulardan oluşacaktır. Öğrencilerin aynı zamanda genel kültür bilgilerine yönelik olan yarışmalar, 20’şer sorudan oluşup her bir soru için yanıtlama süresi 15 saniye olacaktır.

Bilgi yarışmasına katılım http://ogm.eba.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşecektir. Öğrenciler telefon, tablet ya da bilgisayarlarından giriş yaparak gerekli kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra soruları cevaplayabilecektir. Yarışma sonuçları, her yarışmanın yapıldığı günün akşamı saat 19.00’da ogm.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanacaktır.

İlk yarışma 1 Nisan, ikinci yarışma 8 Nisan, üçüncü yarışma 15 Nisan’da yapılacak. Her birinin teması ayrı ayrı olacak. İlk yarışma Sıfır Atık, ikinci yarışma Küresel İklim Değişikliği, üçüncü yarışma Denizlerin Önemi temalı olacak.

NASIL BAŞVURULUR?

Başvuru şartları ve detaylarını şartnameden bulabilirsiniz.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Siz veya çocuğunuz başvuru şartlarına uyuyorsa;

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap YazınCevabı iptal et