MEB Şurası bitti | Mahmut Özer’den açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın yıllar sonra ilk kez düzenlediği şura sona erdi. Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı ve birbirinden önemli müjdelerin verildiği MEB Şurası sona erdi. Eğitim gündeminin enine boyuna masaya taşındığı 20. MEB Şurası’nın kapanışı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapıldı.

MEB Şurası’nda 128 maddenin tavsiye karara dönüştürüldüğüne dikkat çeken Özer, tavsiye karar almak için çeşitli kurulların oluşturulduğunu ve bu kurulların isimlerinin; “Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği”, “Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi”, “Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi” olduğunu belirten Özer, çalışmaların da tamamlandığını belirtti.

MEB Şurası

“Takipçisi olacağım”

Şura sırasında alınan kararların ve eğitim konusunda yaşanacak gelişmelerin sonuna kadar takipçisi olacağını aktaran Bakan Özer;

“Şurada alınan bu kararları, Milli Eğitim Bakanı olarak emanet olarak alıyorum. Sizleri temin ederim ki burada alınan kararlar, ister oy birliği ile ister oy çokluğu ile olsun birebir takipçisi olacağım ve açık yüreklilikle şunu ifade ediyorum ki her üç ayda bir bunların gerçekleştirme oranlarını, hangi seviyeye geldiğini, sahada hangi etkilere sahip olduğunu çok kapsamlı şekilde sizlerle paylaşacağım.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et