MEB LGS 2021 sınav görevli ücreti ayın kaçında yatacak?

LGS 2021 sona erdi. 6 Haziran’da MEB tarafından yapılan sınavda 1 milyon öğrenci ter dökerken, öğrencilere hem yardımcı olmak, hem de sınavın yapılmasını sağlamak amacıyla binlerce öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevli olarak sınava gönderildi. MEB LGS 2021 sınav görevli ücretleri sınavın ardından merak edilen konuların başında yer alıyor. MEB sınav görev ücretleri ne zaman yatacak? 

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS 2021’de sınav görevlisi olmak isteyen öğretmenlerin başvurularını MEBBİS üzerinden aldı. Sınavda görev alan öğretmenler, aldıkları göreve göre çeşitli ek ücretler alacaklar. Bu ücretler 2021 yılı için şu şekilde belirlendi;

 • Bina Sınav Komisyonu Başkanı Ücreti
  264,40 TL
 •  Bina Komisyon Üyesi Ücreti
  237,47 TL
 • Salon Başkanı Ücreti
  230,48 TL
 • Gözetmen Ücreti
  223,50 TL
 • Yedek Gözetmen Ücreti
  167,63 TL
 • Yardımcı Engelli Gözetmen Ücreti
  279,34 TL

MEB LGS SINAV GÖREVLİ ÜCRETİ NE ZAMAN YATACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 LGS sınav görevli ücreti için bir tarih belirlemiş durumda değil. Fakat genel beklenti, sınavı takip eden 1-2 hafta içerisinde ücretlerin öğretmenlerin banka hesaplarına yatırılacağı şeklinde.

Haziran ayı bitmeden LGS 2021 sınav görevli ücretleri öğretmenlerin hesaplarına yatırılacak.

7 yorum

 1. Üç kuruş para yatıracaklar 2 ay oldu hala yatmadı. Benim elektrik vergi borcum vs olsaydı 2 ay beklemeden hacizlik avukatlık olurduk!!

 2. birdaha sınav görevi mi ? nah alırlar benden görev felan ben bu devlete güvenmiyorum acıkcası ha sokaktaki dolapcı ha bizim devlet ikisinin arasında şuan bir fark göremiyorum😎😎

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et