MEB görevde yükselme sınavı 2022 yılında yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı son dönemlerde en çalışkan ve aktif bakanlıklar arasında liderliği çekiyor. Bir çok plan ve proje art arda hayata geçiriliyor. Fakat son üç yıldır unutulan bir konu var ki, MEB personelleri açısından son derece yaralayıcı. Normalde rutin biçimde yapılan MEB görevde yükselme sınavı uzun zamandır yapılmıyor. MEB görevde yükselme sınavı 2022 bekleniyor.

Bir çok aday görevinde yükselip daha çok maaşa ve özlük haklarına ulaşmak için sınava hazırlanıyor. Fakat 2018 yılından beri sınav herhangi bir şekilde yapılmadı. Artık MEB görevde yükselme sınavı 2022 yılında yapılsın isteniyor.

MEB son olarak binlerce personel için bu sınavı yapmıştı. 1750 şef ve 3450 memur bu sınava katılarak büyük çabalarla daha yüksek bir göreve atanmaya çalışmıştı.

MEB görevde yükselme sınavı 2022

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI MEB NE ZAMAN YAPACAK?

Henüz bakanlıktan bu yılın görevde yükselme sınavının ne zaman yapılacağına dair bir haber yok. Konu ile ilgili bakanlık bünyesinden bir sessizlik hakim. Konu ile ilgili artık bir açıklama beklentisi hakim.

Eğer bu yıl görevde yükselme sınavı açılırsa başvuru şartları şöyle olacak;

ŞEFLER İÇİN

Başvurunun son günü itibarıyla;
1) En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak.
2) Son iki yılı Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere Devlet memurluğunda en az beş yıl görev yapmış olmak.
3) Bulunduğu görev unvanında veya aynı düzeydeki görevlerde toplam en az bir yıl görev yapmış olmak.
4) Yardımcı hizmetler sınıfı dışındaki kadrolarda görev yapıyor olmak.

MEMURLAR İÇİN

1) En az lise veya dengi okul mezunu olmak.
2) Devlet memurluğunda adaylığı kalkmış olmak

7 yorum

  1. 10 yıl ve üzeri Lise mezunu olupta Hizmetli kadrosunda çalışan personellerin sınavsız memur ve VHK kadrolarına atanmaları konusunda her hangi bir çalışma varmı veya olacakmı

  2. Lütfen hizmetliler için açılsın görevde yükselme sınavı burdan yetkililere sesleniyorum…. 2022 için

  3. Ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum her yıl yapılması gereken bir sınavı neden yapmıyorsunuz neden insalara zülüm ediyorsunuz bütün kurumlar 2018 den bu yana 2.3 kez sınav yaptı neyi bekliyor meb

  4. Memur ihtiyacı var bütün kurumların MEB hizmetli personelleri memur kadrolarına zorunlu ve ihtiyaçtan koyuyor neyi bekliyor bakanlik görevde yükselme için.

  5. bence de arkadaşlara katılıyorum rica ediyoruz görevde yükselme sınavlarını biran önce acın sayın bakamın 2022 için saygılar.

  6. 2018 yılından beri görevde yükselme sınavını bekliyoruz meb bu konuya el atmalı lütfen acil çözüm bulunsun

Bir Cevap YazınCevabı iptal et