MEB fidan bağışı kampanyasına nasıl katılınır? Öğretmenim için bir fidan kampanyası bağış ne kadar?

24 Kasım Öğretmenler Günü için az bir süre kala, milyonlarca öğretmen adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hoş bir kampanya başlatıldı. Ülkemizin yeşil kalkınma hamlesinde önemli bir yer tutan ağaçlandırma çalışmalarına 24 Kasım Öğretmenler Günü özelinden özel bir kampanya ile devam edilecek. Bu kapsamda bağışlanan her 100 bin fidan için bir hatıra ormanı oluşturulacak. Kampanyanın ismi iseÖğretmenim için bir fidan’ olarak belirlendi. MEB fidan bağışı nasıl yapılır? Kaç liradır?

MEB FİDAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere özel hatıra ormanı oluşturmak için öğrencilerin başvurusunu almaya başladı. Bu kapsamda MEB’in paylaştığı aşağıdaki linkten fidan bağışı yapılabilir. Bağış yaparken öğretmeninin ismini vererek bunu sertifikalandırabilirler.

ÖĞRETMENİM İÇİN BİR FİDAN BAĞIŞI KAÇ LİRA?

MEB ayrıca sınıf adına da kampanya açmış durumda. Yani linke girenler hem kendi adına bireysel olarak, hem de sınıf adına toplu bağış yapabilirler.

Bağış tutarı kişi başı 10 TL olarak belirlenmiş durumda. Bağış tutarı, girilen fidan sayılarına göre hesaplanacak. Sertifika ise PDF formatında, online olarak, 1 gün sonra verilen e-posta adresine MEB tarafından gönderilecek.

MEB FİDAN KAMPANYASI KATILIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap YazınCevabı iptal et