MEB DYK kursları başvuru tarihlerini yayınladı!

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın öğrencilere sunduğu önemli eğitim hizmetlerinden biri olan Destekleme ve Yetiştirme kursları (DYK) sürüyor. Bir kısmı başlayan DYK kurslarının 6 ve 10. sınıflar için başvuru tarihleri de nihayet Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. MEB, DYK kursları için gereken açıklamayı yaptı.

MEB bugünkü yazısında  7. 8. 11. ve 12. sınıflar ile örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler için destekleme ve yetiştirme kurslarının açıldığını belirtirken, 6. ve 10. sınıflar için başvuru tarihlerini duyurdu.

6. VE 10. SINIF DYK BAŞVURU TARİHLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün gönderilen yazıda, Destekleme ve Yetiştirme Kursları için başvuru yapacak olan 6 ve 10. sınıf düzeyindeki öğrencilerin başvurularının 26 Kasım’da başlayıp, 29 Kasım’da sona ereceğini belirtti.

MEB’ten gelen açıklamada söz konusu kurslarda ders seçiminin e-Kurs modülünden ders seçilebileceği, haftalık ders sayısının 6, haftalık ders saatinin ise 18 olabileceğini ifade etti.

Buna göre, kurs merkezi başvurularının alınması ve onaylanması 19-22 Kasım’da yapılacak. Öğretmen başvuruları alınması 23-25 Kasım’da, öğrenci başvurularının alınması ve kurs sınıflarının oluşturulması 26-29 Kasım’da alınacak.

Kurslar, 29 Kasım’da başlayacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et