MEB duyurdu: Okul Ortaklığı Programı nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim paydaşlarının katılımını arttırmak ve fırsat eşitliği ortaya çıkarmak için her geçen gün yeni bir proje ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de Okul Ortaklığı Programı. Bu program ile birlikte farklı illerde pilot okullar seçilip, bu okulların koordine biçimde birlikte çalışması sağlanacak.

Okul Ortaklığı Programı ile öğrenciler ve öğretmenler deneyim, bilgi ve kültürlerini bir başka okul ile paylaşacak. Böylece pandemi döneminde oluşan eğitim açığı kapatılacak.

Okul Ortaklığı Programı

ORTAÖĞRETİM İLE BAŞLIYOR

MEB’in başlattığı bu yeni proje ile ilgili olarak açıklamalarını sürdüren Bakan Özer, bu program sayesinde okullar arasında ki olanak farklılıklarının azalacağını ve fırsat eşitliğinin sağlanmasına katkı olacağını aktardı. Özer, yeni Proje ile beraber farklı kaynaklara ve eğitim tecrübelerine sahip okulların bunları öteki okullar ile paylaşarak, öğrencilerin başarısı artırmaya faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Projenin ilk başlarda liselerde hayata geçeceğini duyuran Özer, bu kapsamda Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinin okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerini kapsayan okul ortaklığı programında yer edinen okulların, farklı illerden seçildiğini, Okul ortaklığı programı kapsamında okullar enformasyon paylaşımı ve ortak çalışmalar yaparak çevrim içi veya yüz yüze toplantılar ve buluşmalar gerçekleştireceğini ve okulların kendileri içinde yazılı, görsel ve dijital materyal şeklinde kaynakları paylaşacaklarını duyurdu.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et