MEB alan değişikliği 2022 takvimi duyuruldu

Öğretmenlerin alan değişikliği ile ilgili başvuruları için Milli Eğitim Bakanlığı gereken duyuruyu yaptı. Binlerce öğretmenin heyecanla beklediği MEB alan değişikliği 2022 tarihleri duyuruldu. Başvuru tarihleri az önce kurum tarafından açıklandı. Açıklama internet sitesinden geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı, MEB alan değişikliği 2022 tarihleri ile ilgili bilgilendirmeyi yaptı. Buna göre ön başvurular 7 Şubat 2022 itibari ile alınmaya başlayacak. Son başvuru tarihi ise 11 Şubat 2022 olacak.

Ön başvurusu kabul edilen adaylar bu sefer 21 Şubat’ta tercih başvurularını yapacaklar. 25 Şubat’a kadar başvuruların alınması ve il müdürlüklerince onaylanması işlemleri tamamlanacak.

MEB alan değişikliği 2022

ATAMALAR MARTTA

Alan değişikliği başvurularının tamamlanması ve incelenmesinin ardından, Atamalar 1 Mart 2022’de gerçekleşecek. Ardından görevden ayrılma ve yeni görev bölgesine başlama işlemleri için adaylar 17 Haziran’ı beklemek zorunda kalacak.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Başvurular açıldığında adaylar mebbis.meb.gov.tr adresinden veya personel.meb.gov.tr adresinden müracaat işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Başvuru işlemi, bu sayfalarda bulunacak ‘elektronik ön başvuru formu’ vasıtası ile yapılacak.

Onaylanan Elektronik Ön Başvuru Formunun iki adet çıktısı alınarak başvuran ve eğitim kurumu müdürlüğünce imzalanacaktır. Çıktıların bir nüshası başvurana verilecek, bir nüshası eğitim kurumunda muhafaza edilecektir.

Ön başvuruda bulunmayanlar “Tercih ve Atama” sürecinde tercih başvurusunda bulunamayacak.

MEB ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURU ŞARTLARI

Faal olarak görev alan eğitimciler söz konusu başvuruyu yapabilmek için;

– Öğrenimine uygun alanı dışında bir başka alana atananların,

– Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil edenlerin,

– Görev yaptığı alan dışında başka bir alana kaynak olan lisans düzeyinde yükseköğretim bitirenlerin,

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Öğretmenlik Alanları,

Atama ve Ders Okutma Esasları ile eki çizelgeye göre, mezun oldukları yükseköğretim programına göre atanacakları alanlara,

– Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmakta iken Personel Genel Müdürlüğü ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programını başarıyla tamamlayanların ise özel eğitim alanına,

Alan değiştirmek üzere başvuruları alınacaktır.

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et