MEB açıkladı: Ankara’da 70 yeni okul yapılacak

Ülkemizin son yıllarda artan genç ve çocuk nüfusu nedeniyle okul ihtiyacı da aynı oranda arttı. Eğitimin vazgeçilmez unsuru olduğu pandemide daha çok anlaşılan okullar için yeni yatırımlar başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, hem eğitim, hem de istihdam imkanı sağlayacak 70 yeni okul müjdesini Ankara için verdi. Ankara’da 70 yeni okul yapılacak.


Bugün Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinden yapılan açıklamaya göre, Ankara’da 70 yeni okul için müjde verilmiş durumda. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Bakan Özer başkanlığında Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara milletvekilleri, ilçe kaymakamları, bakanlık bürokratları, il ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla il eğitim değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıdan 70 yeni okul kararı çıktı.

2 MİLYAR LİRALIK EĞİTİM YATIRIMI

Toplantı sonrası konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara için 2 milyar liralık eğitim yatırımı yapıldığını, bunun 1.5 milyar lirası ile eğitim kuruluşları inşa edileceğini belirtti.

Açıklamalarında Özer;

“Bu kaynaklarla başkentte 70 yeni okul, 2 özel eğitim kampüsü, 2 bilim ve sanat merkezi, 1 rehberlik ve araştırma merkezi daha yapılacak. Ayrıca merkez ve ilçelerdeki tüm okulların onarım işleri tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

Bu yatırımlar tamamlandığında Ankara’da hem istihdam hem de eğitim açısından çok önemli 70 yeni okul olacak. Bu da bir çok açıdan avantaj getirecek.

Toplantıda kentin eğitim yatırımı bütçesi, okulların ihtiyaçları ve sunulan eğitim hizmetlerinin il sathında yaygınlaştırılmasına dair kapsamlı bir değerlendirme yapıldığını kaydeden Bakan Özer, tüm yetkililerle birlikte alınan kararların hızla uygulamaya geçirileceğini belirtti.

 

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et