Mazerete bağlı yer değiştirme 2022 ne zaman olacak? Açıklandı

Öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri arasında bulunan Mazerete bağlı yer değiştirme 2022 ne zaman? sorusu yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile öğretmenlerin ne zaman yer değiştirme başvurusu yapabilecekleri belirlendi. Öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği nedeniyle mazeret göstererek yapabilecekleri tayin başvurusu erken olacak.

Mazerete bağlı yer değiştirme

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, mazerete bağlı tayin başvurusu Yarıyıl tatili sırasında yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 3 Ocak 2022 itibari ile görevdeki üçüncü yılını doldurmuş adayların mazerete bağlı yer değiştirme başvurusunu kabul etmeye başlayacak.

Başvurular, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerindeki MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecektir. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecektir.

  • 1. Öğretmenler yer değiştirme başvurularını, ilan edilen başvuru tarihleri arasında Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle yapacaktır. Elektronik Başvuru Formuna, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinden “kullanıcı adı” ve “şifre” ile ulaşılabilecektir.
  • Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumlan arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir.

Birinci Aşama

Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci

Başlangıç : 27 Aralık 2021 Bitiş : 3 Ocak 2022 (Saat 17.00)

İkinci Aşama

Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci

Başlangıç : 7 Ocak 2022

Bitiş : 12 Ocak 2022 (Saat 17.00)

Atamalar

14 Ocak 2022

Tebligat ve İlişik Kesme İşlemleri

21 Ocak 2022 Tarihinden İtibaren

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et