Matematik Yaz Okulları Geliyor

Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak amacıyla başlatılan Matematik seferberliği tanıtım töreni Milli Eğitim Bakanlığı Şûra Salonunda gerçekleştirildi. Törende konuşan Bakan Özer, “Her Yerde Matematik” anlayışıyla başlatılan seferberliğin, “4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında tüm il ve ilçelerde matematik yaz okullarının açılacağını” bildirdi

Bakan Özer, törende yaptığı konuşmada, özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı bilim ve sanat merkezlerinde, 2’nci sınıftan 12’nci sınıfa kadar tüm öğrencilere yaz okulu açılacağı yönünde yaptığı açıklamayı hatırlattı.

Bakan Özer, öğrencilerin bu programa yaz aylarında gittikleri illerde katılabilme imkanı getireceklerini ve konuya ilişkin detayları yakın zamanda açıklayacaklarını söyledi.

Matematik seferberliği ile ilgili yeni bir adım attıklarını vurgulayan Özer, “4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında tüm il ve ilçelerimizde matematik yaz okulları açıyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaynak: MEB

İlgili Yazı: https://yeniegitimdergisi.com/matematik-ogretimi-degisecek/

 

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et