Mahmut Özer kapanma hakkında konuştu: Olacaksa da…

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer önceki gün CNN Türk canlı yayınına katıldı. Omicron varyantı nedeniyle gözler eğitime çevrilmişken açıklamaları en çok takip edilen isimlerin başında gelen Bakan Özer, yüz yüze eğitim ile ilgili süreci değerlendirdi. Mahmut Özer kapanma hakkında da önemli ifadeler kullandı. Özer’in açıklamaları sonrası gözler bir sonraki kabineye dönecek.

Şu an için eğitimdeki en büyük avantajın aşılanma oranları olduğunu söyleyen Bakan Özer, en az 2 doz aşı olan öğretmen oranının yüzde 89 olduğunu söyledi. Bunun çok yüksek bir oran olduğuna dikkat çeken Bakan Özer bunu bir koz olarak değerlendirdiklerini ifade etti. Mahmut Özer kapanma hakkında da önemli ifadeler kullandı.

Mahmut Özer kapanma

KAPANMA OLACAKSA DA

Milli Eğitim Bakanı Özer, şu an eğitimde yüz yüze eğitimin sorunsuz devam ettiğini söylerken, bir kapanma olacaksa da bunun okullarda olmayacağını ifade etti.

Omicron’un seyrini yakından takip ettiklerini vurgulayan Özer, bir kapanma olacaksa bile okulların en son kapanacak yerler arasında olduğunu söyledi.

Şu an için tamamen kapanan hiç bir okul olmadığına vurgu yapan Bakan Özer; “Okullar ilk açılıp son kapanacak yerlerdir” ifadeleri ile uzaktan eğitimde kapıyı kapattı.

YARIYIL TATİLİ ZAMANINDA OLACAK

Son zamanlarda medyada ortaya çıkan ’15 tatil erkene mi çekilecek?’ haberlerini de değerlendiren Bakan Özer, yarıyıl tatilini de erkene çekmek için şu an bir sebep olmadığını vurguladı.

Konuyu Öğretmenlik Meslek Kanunu’na da getiren Bakan Özer, bu gelişmelerin, yani söz konusu kanunun Türkiye tarihinde bir ilk olacağını ve öğretmenler açısından büyük açılım getireceğini söyledi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et