Liselerde yazılı sınavlar ne zaman yapılacak? Yüz yüze mi yapılacak?

6 Eylül 2021 itibari ile Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı tüm okullarda yüz yüze eğitim başladı. Öğrenciler ve öğretmenler neredeyse 1 aydır okullara gidiyor. Öte yandan vaka sayıları da artıyor. Herkes ara tatile kadar bir kapanma olmayacağına emin. Sonrasında da bir kapanma olmayacağı yine Milli Eğitim Bakanı Özer ve Sağlık Bakanı Koca tarafından taahhüt ediliyor. Öte yandan öğrenciler 1 aydır devam okullarda sınavlar ne zaman? sorusuna yanıt aramaya başladı. Özellikle liselerde yazılı sınavlar ne zaman olacak? sorusu gündemde. Öğrenciler sınavlar yüz yüze mi? sorusuna yanıt arıyor.

Sınav dönemleri okulların en kritik dönemleri. Milyonlarca öğrenci ilk hazırlıklarını yapmaya başladı. Liselerde yazılı sınavlar ne zaman? sorusu hazırlık yapan öğrencilerin dilinde.

YAZILI SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Okul açılalı henüz bir ay oldu. Okullarda en az 2 sınav dönemi yapılması bekleniyor. Bu yıl açıklanan takvime göre ara tatil dönemi 15 Kasım’da başlayacak. Muhtemelen tüm okullar ara tatil öncesinde tüm ilk yazılı sınav işlemlerini bitirmek isteyecek. İşbu nedenle Kasım ayının başından itibaren okullarda ilk yazılı sınavların olacağını söyleyebiliriz.

Diğer taraftan 19 Kasım’da ara tatilin sona ermesinin ardından, yarıyıl tatilinin 24 Ocak’ta olması bekleniyor. İkinci yazılı sınavlar da böylece Ocak ayının başından ortasına kadar yapılacak diyebiliriz.

Tüm bu yazılı sınav dönemleri herhangi bir kapanma olmazsa okullarda, yüz yüze biçimde ve her ders için eksiksiz olarak yapılacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et