Lise öğrenci belgesi nereden alınır? e-Okul öğrenci belgesi sorgulama

Öğrenci belgesi hangi sınıf düzeyinde olursa olsun bir çok kişinin resmi veya özel sektör kurumlarındaki işlerinde son derece lazım olan bir belge. Öğrenciler öğrenci belgesi almak için nereye başvuracaklarını merak ediyorlar. 9-10-11 ve 12. sınıf öğrencileri, yani lise öğrencileri ise kendi belgelerini nereden bulacaklarını ve nasıl sorgulama yapacaklarını merak ediyorlar. Lise öğrenci belgesi nereden alınır? 9-10-11 ve 12. sınıf öğrenci belgesi sorgulama işlemleri e-Okul üzerinden devam ediyor. Yapılabilecek işlemler ise son derece basit. Lise öğrenci belgesi çıktısı almanın yöntemi ve öğrenci belgesi sorgulama işlemleri e-Okul üzerinden devam ediyor.

LİSE ÖĞRENCİ BELGESİ NEREDEN ALINIR?

Öğrencilerin başta toplu taşıma indirimleri olmak üzere bir çok alanda kullandıkları öğrenci belgesi, temel anlamda karşı tarafa öğrenci olduğunu ispatlamak amacıyla kullanılır. Öğrenci belgesi sorgulama yapan öğrenciler, bir çok kurumda geçerliliği bulunan bu belgeler uzun zamandır online ortamdan alınabiliyor.

Lise öğrenci belgesi kısa bir işlem ile e-Okul portalında bulunan Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden alınabiliyor. Lise öğrenci belgesi alma işlemi için olarak;

https://eokulyd.meb.gov.tr/ internet sitesine gidilmesi gerekiyor. Bu işlemin ardından Veli Bilgilendirme Sistemi tarafına tıklamak lazım.

Öne çıkan görsel belirle

Bu işlem dışında lise öğrenciler e-Devlet üzerinden de öğrenci belgesi sorgulama yapabilir. Kısa bir işlem olan bu yöntemde kişinin e-Devlet şifresi olması gerekmektedir.

Okuldan öğrenci belgesi almak ise çok geride kalan ve uzun zamandır pek tercih edilmeyen bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Öğrenci belgesi sorgulama işlemleri e-Okul üzerinden T.C. kimlik numarası ve okul numarası gibi kısa bilgilerle yapılabiliyor.

Bu sayede sizler de öğrenci belgesi sorgulama ve çıktı alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et