Lise eğitimi alamamış kadınlar için başlıyor: ‘Nerede kalmıştık?’ projesi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları işbirliğiyle çok önemli bir proje hayata geçiyor. Halkın her kesiminden ve yaş grubundan insan için kritik olan eğitim konusunda yapılan bu proje kapsamında lise eğitimini tamamlamamış binlerce kadına lise eğitimi verilecek. Açıklama Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir tarafından yapıldı. Keşir, 29 Eylül’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yeni projenin başlayacağını aktardı.

Lise eğitimini tamamlayamamış kadınlara yönelik yapılacak bu projeye; “Nerede kalmıştık?” ismi verildi. Proje için bir çok kadın buluşmaları yaptıklarını aktaran Keşir, bugüne kadar 26 ilde bu buluşmaların yapıldığını aktardı.

NEREDE KALMIŞTIK? BAŞLIYOR

Programın 29 Eylül’de Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden başlatılacağını aktaran Keşir;

“29 Eylül Çarşamba günü tüm Türkiye’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde lise eğitimini yarım bırakmış ya da hiç lise eğitimi almamış kadınlarla ilgili eğitim seferberliği başlatacağız. Seferberliğimizin sloganı ‘Nerede kalmıştık.’ Kadınlarımızın eğitimlerine devam etmelerini arzu ediyoruz. Lise terk olabilir, ortaokulu bitirmiş liseye gitmemiş olabilir, 20 yaş üstü kadınlarla yapacağız. Bunun yurt dışı ayağı da olacak. Yurt dışındakilere ulaşmak istiyoruz. Projemiz 4 yıl sürecek.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın bu konuda rehber ve yol haritası çizeceğini de aktaran Ayşe Keşir, ilk etapta 25 bin kadına lise eğitimi vermeyi ve bitirtmeyi amaçladıklarını aktardı.

Bu çıkılan yolda kadınlara üniversite eğitimini de amaçladıklarını aktaran Keşir;

 “Biz, kadınlar üniversite hayali kursun ve bu hayale ulaşsın istiyoruz.” dedi

Bir Cevap YazınCevabı iptal et