LGS’de Neler Yasak? LGS’de Maske Zorunlu Olacak Mı?

Liselere Geçiş Sistemi için beklenen tarih gelip çattı. Milyonlarca ilköğretim son sınıf öğrencisi iyi bir lise eğitimi alabilmek için LGS’de ter dökecek. 5 Haziran 2022 itibari ile beklenen gün gelip çatacak ve Milli Eğitim Bakanlığı 81 ildeki sınav merkezlerinde bu sınavı uygulayacak. Öncesinde LGS’de neler yasak? sorusu ilköğretim son sınıf öğrencisi ve velileri için bir hayli kritik. Özellikle bu yıl maske bir çok yerde kalkmış olsa da LGS’de maske zorunlu mu? sorusuna yanıt aranıyor.

LGS’de neler yasak? sorusu bir hayli kritik. Çünkü sınav salonuna girişte öğrencilerin içeriye girmesinde herhangi bir sorun olmaması adına bilmesi gereken bazı kurallar bulunuyor. Son 2 yıl LGS’de maske zorunluluğu bunlardan biriydi.

LGS'de Neler Yasak

LGS’DE NELER YASAK OLACAK?

5 Haziran 2022’de yapılacak olan LGS’de;

  • Adayların içeriye hesap makinesi, gönye, pergel, kalem, silgi, defter, hesaplama için herhangi bir araç sokması yasak.
  • Adayların içeriye kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar sokamazlar.
  • Adaylar kablolu veya kablosuz herhangi bir elektronik cihaz sokamazlar.
  • Saat yasak.
  • Akıllı saat yasak.

Adaylar içeriye sadece üzerinden reklamı sökülmüş ve herhangi bir yazı unsuru bulunmayan su şişesi sokabilirler.

LGS’YE GİDERKEN NELER GÖTÜRÜLÜR?

LGS’ye girecek adaylar içeriye sadece kimlik kartları (veya pasaport) ve su şişesi sokabilirler. Kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şekerlemeler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanır.

LGS’DE BU YIL MASKE ZORUNLU MU?

LGS 2022’de maske zorunlu olmayacak. Maske takmak isteyen adaylar dışarıdan kendi maskesini getirebilir. Milli Eğitim ayrıca talep eden adaylar için maske dağıtımı da sağlayacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et