LGS’de değişiklik sinyali mi? Bakan Özer’den açıklamalar

Liselere Giriş Sınavı (LGS) için geri sayım sürerken bazı medya kanallarında ortaya atılan LGS’de değişiklik iddiası Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e de soruldu. TEOG sınavı olarak bir süre uygulandıktan sonra bir kaç senedir LGS ismine geri dönen formatı değişen sınavda yeni bir değişim olup olmayacağı merak ediliyordu.

LGS’de değişiklik konusu fazlaca dillendirilince Milli Eğitim Bakanı Özer’in de gündemine geldi. Bakan Özer bu konuda net konuştu ama ifadelerinin devamında bir değişiklik olabileceği sinyalini verdi.

Bir süredir LGS’de sınav süresi ve soruların yapısı ile ilgili tartışmalar ön plandaydı. Sistemi verimsiz bulanlar sınavın yapısının modern çağa uygun biçimde yeniden revize edilmesini istiyordu.

LGS’DE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Bugün basın mensuplarının sorularına yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS’de değişikliğin gündemlerinde olmadığını fakat ihtiyaç duyulması halinde revizyona gidebileceklerini söyledi.

Bu açıklama Bakan Özer’in LGS’de değişim için kapıyı tam olarak kapatmadığı anlamına geliyor. Bu yıl için bir değişiklik olmasa da bir sonraki yıl veya önümüzdeki yıllarda LGS’nin yapısında, süresinde veya müfredatında bir değişim görmemiz olası gibi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et