LGS ücretsiz kaynak desteği bu ay sonuna kadar gelecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın üzerinde sıkça durduğu fırsat eşitliği kapsamındaki çalışmalar devam ediyor. Liselerin ve üniversitelerin iyi bölümlerinde/türlerinde okumak isteyen milyonlarca öğrencinin katılacağı LGS ve YKS için ücretsiz kaynak desteğinin geçtiğimiz yıldan beri yapıldığı ve yapılmaya da devam edeceği açıklandı. LGS ücretsiz kaynak desteği arayanlara güzel haber Bakan Özer’den geldi.

LGS ve YKS 12 milyon yardımcı kaynak desteği bastırıldığını ve öğrencilere gönderileceğini belirten Özer, LGS ücretsiz kaynak desteği arayanların bu süreçte yalnız bırakılmadığını söyledi.

LGS ücretsiz kaynak desteği

HEDEF 36 MİLYON KAYNAK DESTEĞİ

12 milyon yardımcı kaynak desteğinin bu ay bitmeden LGS ve YKS hazırlığı içinde olanlara gönderileceğini belirten Özer;

“Arkadaşlarımızın yoğun emekleriyle 2. sınıftan 12. sınıfa, tüm sınıf düzeyleri için hazırladıkları yardımcı kaynak destek paketini 2021 yılında ekim ayından itibaren düzenli bir şekilde her ay yayımlamaya devam ettik. Diğer taraftan tüm öğrencilere bu kaynakları basılı olarak da ulaştırmaya başladık. Tüm eğitim kademelerindeki öğrencilerimize şu ana kadar 24 milyon yardımcı kaynağı basarak ulaştırdık. Şimdi de haziran ayında gerçekleşecek LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için devasa yardımcı kaynak desteği sağlıyoruz. Bu ayın sonuna kadar 12 milyon yardımcı kaynak kitabı, 8 ve 12. sınıf öğrencilerimize ücretsiz dağıtmış olacağız. Böylece, 2021 yılı ekim ayından itibaren ücretsiz olarak dağıttığımız yardımcı kaynak kitap sayısı, daha önce dağıttığımız kitaplarla birlikte 36 milyona ulaşacak. 2022 yılı sonuna kadar öğrencilerimize 100 milyon yardımcı kaynak kitap dağıtacağız. Kaynakların hazırlanma, basım ve dağıtım sürecinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et