LGS Sınav Yerleri 2022 Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanır?

Milyonlarca ilköğretim son sınıf öğrencisi hayata ilk adımı atacakları iyi bir lise okumak için bu yıl da LGS‘ye girecekler. İyi bir lise eğitimi ilerisi için çok önemli bir adım. Haliyle heyecan dorukta. Peki LGS sınav yerleri 2022 yılında ne zaman açıklanacak? LGS sınav yerleri nasıl öğrenilecek? Konu ile ilgili açıklama bekleniyor.

LGS sınav yerleri 2022 yılının önemli konularından. 1 milyonu aşkın öğrenci bu yıl LGS sınavına girecek. Amaç ortaöğretim kurumları arasında en iyi olanlarına girmek. Bu amaçla bir yıla yakın süredir ter döken ilköğretim son sınıf öğrencileri tekrarı olmayan bu sınav için hazırlıklarını sürdürüyor.

LGS Sınav Yerleri 2022

LGS SINAV YERLERİ 2022 İÇİN AÇIKLAMA

Liselere Geçiş Sistemi içerisinde en kritik zaman olan bu sınav 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. Adaylar için artık bir aydan daha kısa bir süre kaldı.

Yine gelen bilgilere göre LGS sınav yerleri 2022 yılında 27 Mayıs tarihinde açıklanacak. 27 Mayıs 2022 tarihinde adaylar sınav giriş belgelerini alabilecek. Bu giriş belgeleri üzerinde adayın sınava gireceği adres, bina, salon ve sıra bilgisi yer alacak.

Adaylar söz konusu giriş belgelerini e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi vasıtasıyla öğrenebilecekler. Adaya yazılı veya sözlü bir bildirim yapılmayacak.

LGS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

2022 LGS sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce beyan edilen takvime göre 5 Haziran 2022 Pazar günü 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Adayların sınava başlayacakları saat 09:30 olacak. İki oturumlu bu sınavın ikinci oturumu 11:30 olacak.

1 Yorum


Bir Cevap YazınCevabı iptal et