LGS İçin Son Bir Hafta!

Milyonlarca ilköğretim son sınıf öğrencisi ve velileri için önemli günler yaklaşıyor. LGS için artık son bir hafta. İyi bir lise eğitimi arzulayanlar için LGS’de son dönemeç yaşanıyor. Uzun bir süreç milyonlarca öğrenciyi bekliyor.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi imtihan 2 oturum halinde gerçekleşecek. Öğrencilere birinci oturumda; Türkçe, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve ahlak Bilgisi ile yabancı dil derslerinden 50 soru yöneltilecek. Öğrencilere 75 dakika süre verilecek.

Öğrenciler ikinci oturumda ise matematik ve fen sorularını cevaplayacak. Öğrencilerin 40 suali çözmeleri için 80 dakikaları olacak.

LGS neticeleri 30 Haziran’da açıklanacak. Ulusal Eğitim Bakanlığı neticeleri açıklandıktan sonrasında tercih yerleştirme kılavuzunu ve sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanını yayımlayacak.

LGS

Ssınav giriş bilgileri erişime açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler için sınav giriş bilgilerinin erişime açıldığı duyuruldu.

Adaylar, LGS sınavına eğitim görmüş oldukleri okullarda girecek. Öğrenciler imtihan merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine bakanlığın resmi sitesinden ve e-Okul üzerinden ulaşabilecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et