LGS 3. Nakil başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS yerleştirme süreci devam ediyor. İlk tercihlerin alınmasının ardından ek tercih olarak da bilinen nakil başvuruları sürüyor. Bugün açıklanan 2. nakil sonutiçları ile birlikte hala nakil süreci bekleyen adaylar için 3.nakil başvuruları açılmış durumda. Kalan boş kontenjanlara göre adaylar e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden 3.nakil dönemi için başvuru yapıyor. Başvurusunu tamamlayan adayların kafasında LGS 3.nakil başvuru sonuçları var.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün yaptığı açıklamada öğrencilerin yüzde 98’inin yerleştirme işlemlerinin tamamladığını belirtti. Böylece üçüncü ve son nakil dönemine öğrencilerin sadece yüzde 2’lik bir kısmı kalmış durumda.

BAŞVURULAR ALINIYOR

9 Ağustos’ta başlayan 3.nakil süreci 4 gün sürecek. Tüm nakil işlemleri bu süreçte sona erecek. 20 Ağustos’ta 3.nakil sonuçları da açıklanacak ve liseler artık öğrenci kadrosu ile 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’na hazırlanmış olacak.

Yani 3.nakil başvuru sonuçları 20 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

Konu ile ilgili açıklamasında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer;

 “20 Ağustos itibarıyla tüm çocuklarımız liselere yerleşmiş olacaklar. Velilerimiz ve öğrencilerimiz rahat olsun.”  ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et