LGS 2021 sonuçları saat kaçta açıklanacak? LGS sonucu nereden öğrenilir?

Liselere Geçiş Sınavı bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Haziran’da yapıldı. Sonuçlar ise daha önce duyurulduğu üzere 30 Haziran’da açıklanıyor. Bu yıl LGS 2021’e girmiş olan milyonlarca öğrenci LGS sonuçları için büyük bir heyecan içerisinde. LGS sonuçları saat kaçta açıklanacak? sorusu dillerde. Gece saatlerinde başlayan bekleyiş sürüyor. LGS sonuç sorgulama işlemleri yapanlar henüz sonuçların açıklanmadığını gördüler.

LGS sonuçları 30 Haziran 2021’de açıklanacak. Öğrenciler tercih ve yerleştirme dönemlerinden önce LGS puanlarını ve yüzdelik dilimlerini öğrenecekler. Fakat bunun için önce Milli Eğitim Bakanlığı‘nın LGS sonuçları için duyurusu beklenecek.

LGS SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı sınav sonuçlarının 30 Haziran’da açıklanacağını söylese de, saat bilgisini paylaşmadı. Bu nedenle LGS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı belirsiz.

Fakat gelen ilk bilgilere göre sonuçların öğleden önce yayınlanmasına kesin gözü ile bakılıyor. Bu nedenle öğrencilerin gözü Milli Eğitim Bakanlığı’nda olacak.

LGS SONUÇ SORGULAMA İŞLEMLERİ

LGS 2021 sonuçları duyurulduğunda adaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesi olan meb.gov.tr adresinden sonuçlarını öğrenebilecekler. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ile sonuç sorgulama yapabilecekler.

Sonuçlar sadece www.meb.gov.tr adresinde olacak. Adaylara posta, mesaj veya mail yolu ile başka bilgilendirme yapılmayacak.

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih için açıklama beklenecek. Açıklama yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et