KYK ne zaman yatacak? Burs ve Krediler bayram öncesi hangi gün?

Milyonlarca öğrenci de bayram öncesi burs ve kredi beklentisi içerisinde. Üniversite eğitimi alanlar KYK ne zaman yatar? sorusuna yanıt arıyor. Burs ve kredi ödeme tarihleri önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Bayram öncesi KYK bursu ve kredileri için açıklama geldi.

KYK ne zaman yatacak? sorusu yanıt buldu. Bayram öncesi yeni haftaya girilirken öğrenciler burslarını veya öğrenim kredilerini alarak güzel bir bayram geçirmek istiyorlar.

Bilindiği üzere normal şartlarda her ayın ilk haftasında T.C. Kimlik Numaraları ile öğrenim kredilerini  veya burslarını alan öğrenciler normal şartlarda bir sonraki aya kadar beklemek zorundalar. Fakat bu ay bayram nedeniyle beklentiler karşılanacak.

KYK ne zaman

KYK BURS VE KREDİLERİ NE ZAMAN YATACAK?

Konu ile ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Öğrencilere ve üniversitelere yönelik açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK burslarının bayram nedeniyle 25 Nisan 2022 tarihinde öğrencilerin hesaplarında olacağını belirtti.

“Hani birileri diyor ya, ‘Yurt yok’ diyor. Yurtlarımızın sayısını biz 190’dan 778’e, yurt kapasitelerini de 182 binden 747 bine yükselttik. Bay Kemal’e sorarsan ‘Yurt yok.’ diyor. İşte buyur ve biz bununla da kalmadık. Yurtlarda kalan öğrencilerimizi aylık 750 lira beslenme yardımından internete kadar her türlü imkanla destekliyoruz. Maddi imkansızlık sebebiyle hiçbir evladımız eğitim öğretimden geri kalmasın diye isteyen her öğrencimize aylık 850 lira burs veya kredi veriyoruz. Bu rakam yüksek lisansta 1700 liraya, doktora da 2 bin 550 liraya çıkıyor. Sadece bu yıl, kredi veya burs alan 1 milyon 374 bin öğrencimiz var. Biliyorsunuz her ay bu ödemeleri ayın 6’sı ile 10’u arasında hesaplara yatırıyorduk. Kredi ve burs ödemelerini mayıs ayı için bu ayın 25’inden itibaren yatıracağız. Hayırlı olsun diyoruz.”

Bu ifadeler ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca öğrenciye müjdeyi vermiş oldu. Ayrıca bayram öncesinde bir çok ödemenin de erkene çekilmesi planlanıyor. İkramiyeler ise hemen bayramdan biraz önce yatacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et