KYK bursu zamlanacak mı? 2021-2022 KYK burs ve kredi kaç lira olacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu, gerek üniversiteye başlayan, gerekse de üniversiteye devam eden milyonlarca öğrencinin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. KYK bursu için bu yıl da bir çok başvuru olacak. Burs alamayanlar ise KYK öğrenim kredisi fırsatını kaçırmak istemiyor. KYK bursu alamayan ve şartları karşılayan herkes burs alamasa bile krediyi seçmesi durumunda ödeme alıyor. Öte yandan başvuruların az bir süre kaldığı bu günlerde KYK bursu zamlanacak mı? sorusu da yanıt bekliyor. 2021-2022 KYK bursu kaç lira olacak? KYK öğrenim kredisi kaç lira olacak? 

KYK başvuruları henüz başlamadı. Önümüzdeki günlerde başvuruların başlaması bekleniyor. Başvurular kadar önemli bir detay da KYK bursu zamlanacak mı? sorusunun yanıtı. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu önemli bir yanıt verdi.

TEKFEN Vakfı burs başvuruları açıldı: Öğrencilere 1005 TL burs

2021-2022 KYK BURS VE KREDİ NE KADAR OLACAK? ZAMLANACAK MI?

Her yıl KYK bursu ve öğrenim kredisi zamlanıyor. Bu yıl da benzer bir durumun oluşması ve KYK burs-kredi ücretlerinin zamlanması bekleniyor.

Şu an için KYK burs ücreti ve öğrenim kredisi ücreti 650 TL. Geride bıraktığımız yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile 150 TL zam gelmişti. Son 5 yılda KYK öğrenim kredisi ücreti sürekli olarak zamlandı.

KYK bursunun bu yıl için 700 TL’nin üzerine çıkması bekleniyor. Fakat henüz netleşmiş bir rakam yok. KYK burs başvurusu açıldıktan sonra burs ve öğrenim kredisine ne kadar zam geleceği belli olacak.

BURS HABERLERİ Mİ ARIYORSUN? TIKLA-ARAMIZA KATIL-KAÇIRMA

EKİM AYI BURS VE KREDİLERİ YATTI

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Ekim ayı KYK burs ve kredilerinin de yattığını duyurdu. Sosyal medya hesabından duyuru yapan Bakan Kasapoğlu, Ekim ayı ödemelerinin yapıldığını duyurdu.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et